ua|ru

Джин

Відображаються усі з 14 результатів

Можна любити чи не любити джин, але складно переоцінити його вплив на сучасну барну культуру і виробництво алкоголю в цілому.

Що таке джин

В цілому, джин можна вважати оригінальною ароматизованої горілкою. Джин — алкогольний напій на основі зернового спирту і ялівцю. 

Коротка історія джину

Точна дата першого виробництва джину поки невідома, але вважається, що вперше джин дистильований в Голландії або в Бельгії.

 

До цього в Голландії робили женевер — лікувального попередника джина: в брагу додавали ягоди ялівцю, а потім дистилювали. Перший рецепт женевера записаний в середині 17 століття, але вважається, що його виробляють з 13-го.

 

У 1688 році голландський монарх Вільгельм Оранський зайняв пост короля Англії і привіз в країну женевер. Він ввів податок на імпортні спиртні напої і пиво і практично скасував регулювання виробництва алкоголю.

 

Велика кількість виробленого алкоголю зіпсувала якість напоїв, але змінилася і їх ціна: джин коштував дешевше пива. Багато напоїв були непридатним для пиття і небезпечними для життя.

 

У 1736 Парламент встановив високі податки на джин: алкоголь став недоступним для бідних. Почалися заворушення і масові повстання, тому через 6 років були прийняті нові компромісні закони.

 

Важливо відзначити, що сучасний джин сильно відрізняється за смаком від джину тих часів. Тоді перегонку проводили в мідних кубах, тому спирт був грубим, неприємним.

 

У 1830 році компанія Aeneas Coffee удосконалила перегінний куб і додала колону ректифікації, яка зробила революцію у виробництві спиртних напоїв у всьому світі.

Як роблять джин

Виробники використовують три основних способи приготування джину:

 

  1. Дистиляція в кубі: спочатку роблять брагу, як для всіх інших міцних напоїв. Потім дистилюють, додають в отриманий спирт ялівець та інші ароматичні речовини і переганяють вдруге.

При дистиляції в кубі зазвичай виходить більш важкий і насичений джин.

  1. Перегонка спирту в ректифікаційної колоні, як для горілки — найпопулярніший метод виробництва джина.

Такий спирт краще очищений, м’якший.

Ректифікат зазвичай розбавляють водою, щоб довести отриманий спирт міцністю 70-75% до 40-50%.

  1. Спрощений метод — найпростіший спосіб, яким роблять дешевий джин: беруть готовий нейтральний спирт і ароматичну основу, змішують і роблять по-суті настоянку.

 

Джин — алкогольний напій, ціна якого залежить не стільки від сировини, скільки від кількості вкладеної ручної праці та обсягів виробництва.

Країни-виробники і стилі джину

Нідерланди і Бельгія — батьківщина женевера. Він, як і скотч, дистилюється в кубах.

 

Найчастіше на полицях магазинів і в джинтоніку в барі зустрічається англійський джин. Відомі бренди Англії — Bombay, Beefeater, Broker’s та інші.

 

Шотландія робить до 70% всіх джинів Великобританії, включаючи відомі бренди Hendrick’s і Tanqueray і маленьких крафтових виробників, як The Botanist.

 

У США змішують концепції: одні виробники концентруються на традиційному лондонському сухому джин, інші експериментують з локальними рослинами.

 

Японія теж почала експерименти з джином і місцевими інгредієнтами. Очікується, що саме японці поставлять нову планку для виробників джинів.

 

Отже, можна виділити такі стилі джину:

 

  • London Dry — джин з високим вмістом ялівцю і цитрусових. Промисловий стандарт.

Спирт дистилюють до міцності не менше 70% і розбавляють до 40-50%, ароматизують тільки натуральними інгредієнтами.

Дозволено додавати цукор після перегонки, але не більше 0,1 г / л.

Незважаючи на назву, він не обов’язково виготовляється в Лондоні.

Приклади: Tanqueray, Bombay Sapphire і Broker’s.

  • New American / New Western: чітких стандартів не існує, але цей термін зазвичай відносять до сучасних джинів, в яких набагато менше ялівцю, ніж в London Dry.
  • Plymouth — більш м’який і менш сухий, ніж джин London Dry, зроблений з великої кількості кореневих рослин і за законом може виготовлятись лише в Плімуті в Англії.
  • Old Tom — стиль 18-го століття, який сьогодні переживає ренесанс у США. Він солодший, ніж London Dry, але сухіший, ніж дженевер.

Ніяких жорстких правил немає, але зазвичай його дистилюють в кубі.

  • Genever — це солодовий спирт з тонко вплетеним ялівцем.

Юридично женевер може виготовлятись тільки в Нідерландах, Бельгії, двох північних регіонах Франції і двох регіонах Німеччини.

  • Navy Strength — джин міцністю до 57%.

Він був улюбленим напоєм британського Королівського флоту на початку 19 століття: якщо матрос пролив його на порох, надвисока алкогольність гарантувала, що порох все ще придатний до стрільби.

  • Витриманий: в 18 столітті джин часто перевозили в бочках, тому витримка було ненавмисною. Сучасні виробники знову почали витримувати джин для кольору і складності.
  • Терновий джин — темно-фіолетовий джин, приправлений ягодами терну і цукром, в результаті виходить напій, схожий на лікер.

Де купити джин

Інтернет-магазин WineWine має кілька видів джину: смачний джин від маленького крафтового виробника та недорогий джин для коктейлю в популярному стилі лондон драй від величезного заводу.

 

У магазині-складі діє спеціальна оптова знижка на весь алкоголь: ціна джину буде вигідно знижена при покупці від 6 будь-яких пляшок. Навіть якщо в чеку — різні пляшки.